ⓘ Carlos Ñáñez

                                     

ⓘ Carlos Ñáñez

12 grudnia 1990 papież Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji Córdoba, ze stolicą tytularną Lete. Sakry biskupiej udzielił mu 24 stycznia 1991 kardynał Raúl Primatesta.

20 grudnia 1995 Jan Paweł II mianował go arcybiskupem koadiutorem Tucumán. Nie objął rządów w archidiecezji, ponieważ 17 listopada 1998 został mianowany arcybiskupem metropolitą Córdoby.

                                     
  • in Haemimonto. Sakry udzielił mu 22 grudnia 2017 arcybiskup Córdoby, Carlos Ñáñez vatican.va: Nomina di Ausiliari di Comodoro Rivadavia Argentina wł
  • Diecezja Villa María Prałatura terytorialna Deán Funes Metropolita: abp Carlos Ñáñez od 1998 Córdoba Sufragan: bp Santiago Olivera od 2008 Cruz del
  • katolicyzm Kościół Kościół łaciński Metropolia Córdoba Biskup diecezjalny abp Carlos Ñáñez Biskup pomocniczy bp Pedro Javier Torres bp Ricardo Seirutti Dane statystyczne  2016
  • Data konsekracji 8 grudnia 2008 Konsekrator José Ángel Rovai Współkonsekratorzy Roberto Rodríguez Carlos Ñáñez
  • konsekracji 7 października 2017 Konsekrator Santiago Olivera Współkonsekratorzy Carlos Ñáñez Victor Manuel Fernández Adolfo Uriona Carlos José Tissera
  • Data konsekracji 25 marca 2010 Konsekrator Adriano Bernardini Współkonsekratorzy Carlos Ñáñez Marcelo Raúl Martorell
  • Data konsekracji 31 sierpnia 2019 Konsekrator José Melitón Chávez Współkonsekratorzy Luis Héctor Villalba Carlos Ñáñez
  • Data konsekracji 5 maja 2013 Konsekrator José Ángel Rovai Współkonsekratorzy Carlos Ñáñez José María Arancedo
  • Baldomero Carlos Martini 5 lutego 1989 Paulino Reale Chirina 8 września 1989 Norberto Eugenio Conrado Martina 9 grudnia 1990 Carlos Ñáñez 24 stycznia
  • Data konsekracji 1 listopada 1999 Konsekrator Carlos José Ñáñez Współkonsekratorzy Estanislao Esteban Karlic José María Arancibia