ⓘ Joseph Martino

                                     

ⓘ Joseph Martino

Ukończył seminarium duchowne św. Karola Boromeusza w Wynewood, a także Uniwersytet Gregoriański w Rzymie, na którym uzyskał doktorat z historii Kościoła i licencjat z teologii. Święcenia kapłańskie otrzymał 18 grudnia 1970 w Bazylice św. Piotra z rąk ówczesnego rektora Kolegium Ameryki Płn., bp. Jamesa Hickeya i inkardynowany został do rodzinnej archidiecezji filadelfijskiej. Był m. in. wykładowcą swej alma mater w Wynewood, a także dyrektorem archidiecezjalnego Biura ds. Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego. W roku 1991 otrzymał tytuł prałata.

24 stycznia 1996 papież Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym Filadelfii ze stolicą tytularną Cellae in Mauretania. Sakry udzielił mu jego ówczesny zwierzchnik, kard. Anthony Bevilacqua.

25 lipca 2003 mianowany ordynariuszem diecezji z siedzibą w Scranton, objął urząd 1 października tegoż roku. 31 sierpnia 2009 papież Benedykt XVI przyjął jego rezygnację. Powodami podanymi przez bp. Martino były "brak należytego wigoru do zaangażowania się w promowaną przez papieża Nową Ewangelizację" i problemy związane z administrowaniem diecezją.

                                     
  • Martino - gitara Joe Lovano - saksofon tenorowy Gonzalo Rubalcaba - fortepian Christian McBride - kontrabas Lewis Nash - perkusja Produkcja - Joseph Donofrio
  • John Joseph O Connor 1983 - 1984 James Timlin 1984 - 2003 Joseph Martino 2003 - 2009 Joseph Bambera od 2010 Oficjalna strona internetowa diecezji Scranton
  • Renato Raffaele Martino ur. 23 listopada 1932 w Salerno włoski duchowny rzymskokatolicki, dyplomata watykański, wysoki urzędnik Kurii Rzymskiej, przewodniczący
  • lefebrystów w Argentynie. W listopadzie 2004 roku ówczesny ordynariusz diecezji, biskup Joseph F. Martino zadecydował o rozwiązaniu Bractwa św. Jana.
  • Rifugio del Goûter 3817 m lub Rifugio Torino 3375 m Pierwszego wejścia dokonali Jean - Joseph Maquignaz i Martino Baretti 28 lipca 1880 r. Punta Baretti
  • Allentown 1997 - 2009 Robert Maginnis 1933 - 1996 - 2010, emerytowany Joseph Martino 1946 - 1996 - 2003, następnie ordynariusz Scranton 2003 - 2009 Michael
  • EWWiS na konferencji w Mesynie Gaetano Martino Włochy, Jan Willem Beyen Holandia, Antoine Pinay Francja, Joseph Bech Luksemburg, Walter Hallstein
  • Anthony Joseph Bevilacqua ur. 17 czerwca 1923 w Brooklynie, Nowy Jork, zm. 31 stycznia 2012 w Wynnewood amerykański duchowny katolicki, arcybiskup
  • Jednym z twórców kanonu kulinarnego Ticino był kucharz Martino Rossi, później znany jako Martino de Rubeis, rodem z Torre w dystrykcie Blenio. Pracował
  • arcybiskup Ancyry, nuncjusz w Portugalii kardynał prezbiter Ss. Silvestro e Martino tytuł nadany 9 grudnia 1915 zm. 11 grudnia 1918 Alfonso Maria Mistrangelo
  • grudniu 1327 Jan XXII kreował go kardynałem prezbiterem Santi Silvestro e Martino ai Monti i wezwał do pracy w kurii w Awinionie. Uczestniczył w konklawe
  • nuncjatury. Nuncjusz apostolski rezyduję w Malezji od 2013. abp Renato Raffaele Martino 1983 - 1986 Włoch pronuncjusz apostolski w Tajlandii abp Alberto Tricarico