ⓘ Pierre Nguyễn Văn Đệ

                                     

ⓘ Pierre Nguyễn Văn De

Święcenia kapłańskie otrzymał 17 grudnia 1973 w zgromadzeniu salezjanów. Po święceniach i studiach w Dà Lat został mistrzem nowicjatu, zaś w 1979 otrzymał nominację na proboszcza w Xuân Hiep. W 1992 został wybrany prowincjałem na pięcioletnią kadencję. Po jej zakończeniu podjął pracę w zakonnym instytucie teologicznym.

29 listopada 2005 papież Benedykt XVI mianował go biskupem pomocniczym diecezji Bùi Chu ze stolicą tytularną Ammaedara. Sakry biskupiej udzielił mu 18 stycznia 2006 ówczesny ordynariusz tejże diecezji, Joseph Hoàng Văn Tiem.

25 lipca 2009 został mianowany biskupem Thái Bình, zaś 9 września 2009 kanonicznie objął urząd.

                                     
  • Pierre Nguyễn Văn Viên ur. 8 stycznia 1965 w Hướng Phương wietnamski duchowny rzymskokatolicki, od 2013 biskup pomocniczy Vinh. Pierre Nguyễn Văn
  • Pierre Nguyễn Văn Khảm ur. 2 października 1952 w Hà Dông wietnamski duchowny rzymskokatolicki, od 2014 biskup Mỹ Tho. Pierre Nguyễn Văn Khảm w bazie
  • Pierre Nguyễn Văn Nhơn ur. 1 kwietnia 1938 w Dà Lat wietnamski duchowny katolicki, arcybiskup senior Hanoi, kardynał. Święcenia kapłańskie przyjął
  • Pierre Nguyễn Văn Tốt ur. 15 kwietnia 1949 w Thủ Dầu Mot w Wietnamie duchowny katolicki, arcybiskup, nuncjusz apostolski. 19 marca 1972 otrzymał święcenia
  • Matthieu Nguyễn Văn Khôi ur. 13 października 1959 w Phước Sơn wietnamski duchowny rzymskokatolicki, od 2012 biskup Quy Nhơn. Matthieu Nguyễn Văn Khôi
  • Thomas Nguyễn Văn Trâm ur. 9 stycznia 1942 w Phước Lễ wietnamski duchowny rzymskokatolicki, w latach 2005 2017 biskup Bà Ria. Święcenia kapłańskie
  • Nam 1989 - 1999 Paul Bùi Văn Doc 1999 - 2013 Paul Bùi Văn Doc 2013 - 2014 administrator apostolski Pierre Nguyễn Văn Khảm od 2014 Gcatholic
  • Kon Tum. Bp Simon Hoà Nguyễn Văn Hiền 1960 1973 Bp Barthélémy Nguyễn Sơn Lâm, P.S.S. 1975 1994 Bp Pierre Nguyễn Văn Nhơn 1994 2010 Bp
  • Joseph - Marie Dinh Bỉnh 1982 - 1989 François Xavier Nguyễn Văn Sang 1990 - 2009 Pierre Nguyễn Văn De SDB 2009 - nadal Hiszpan Giga - Catholic Information
  • Thomas Nguyễn Văn Tân ur. 27 grudnia 1940 w Bãi Xan, zm. 17 sierpnia 2013 wietnamski duchowny katolicki, biskup diecezji Vĩnh Long w latach 2001 - 2013
  • 1960. Pierre Martin Ngô Dình Thuc 1938 - 1960 Antoine Nguyễn Văn Thien 1960 - 1968 Jacques Nguyễn Văn Mầu 1968 - 2001 Thomas Nguyễn Văn Tân
  • Antoine Nguyễn Văn Thien ur. 13 marca 1906 w Cái Cồn, zm. 13 maja 2012 w Paryżu wietnamski duchowny katolicki, biskup. Przyjął święcenia kapłańskie