ⓘ Pius Ncube

                                     

ⓘ Pius Ncube

Święcenia kapłańskie przyjął 26 sierpnia 1973. 24 października 1997 został prekonizowany biskupem Gweru. Sakrę biskupią otrzymał 25 stycznia 1998. 11 września 2007 zrezygnował z urzędu.

                                     
  • Arcybiskupi metropolici Abp Ernst Heinrich Karlen, C.M.M. 1994 - 1997 Abp Pius Ncube 1997 - 2007 administrator: o. Martin Schupp, C.M.M. 2007 2009 Abp
  • Diecezja Hwange Diecezja Masvingo Ernst Heinrich Karlen 1994 - 1997 Pius Alick Mvundla Ncube 1997 - 2007 Alex Thomas Kaliyanil od 2009 Metropolia Bulawayo
  • Data konsekracji 9 maja 1999 Konsekrator Ignacio Prieto Vega Współkonsekratorzy Peter Prabhu Pius Ncube
  • Data konsekracji 26 sierpnia 2006 Konsekrator Michael Dixon Bhasera Współkonsekratorzy Robert Ndlovu Pius Ncube
  • Data konsekracji 2 września 2006 Konsekrator Robert Ndlovu Współkonsekratorzy Edward Adams Pius Ncube
  • Współkonsekrowani biskupi Pius Ncube 25 stycznia 1998 Robert Ndlovu 9 maja 1999 Angel Floro Martínez 19 lutego 2000